Zkoušky

Závěrečné zkoušky pro motoškolu / autoškolu v Liberci vypisujeme v sezoně každý týden

Jak probíhá zkouška

Závěrečné testy se píší na Magistrátu města Liberec (nový magistrát, Frýdlantská ulice), zkoušky z jízdy začínají na cvičišti autoškol u Home Credit arény v režii naší partnerské autoškoly v Liberci. Rozsah zkoušky záleží na tom, jestli děláš první řidičák na motorku, a nebo si v autoškole rozšířuješ řidičák na vyšší skupinu po dvou letech praxe.

Test

Písemný test se skládá z 25 náhodně vybraných otázek z dopravních předpisů, zásad bezpečné jízdy a první pomoci. Vyplňuje se na počítači a na dokončení dostaneš 30 minut. Pokud děláš svůj první řidičák na motorku, test píšeš vždy, i když už máš řidičák na auto.

Jízda

K jízdě se dostaneš jen pokud úspěšně vyplníš test. Nejprve musíš zvládnout jízdu zručnosti na cvičišti. Teprve potom vyrazíš označený výstražnou vestou autoškola do provozu Liberce. Zkušební komisař pojede za tebou na druhé motorce, a pokyny ti bude dávat přes interkom.

Jízda

Pokud po dvou letech praxe rozšiřuješ řidičák na vyšší skupinu (tzn. z A1 na A2, nebo z A2 na A), čeká tě jen zkouška z jízdy. Má dvě části, nejprve musíš zvládnout jízdu zručnosti a nouzové manévry na cvičišti a teprve potom vyrazíš označený výstražnou vestou autoškola do provozu Liberce. Zkušební komisař za tebou pojede na druhé motorce a nebo v autě, a pokyny ti bude dávat přes interkom.
Na zkoušku nezapomeň přinést občanský průkaz, řidičský průkaz (pokud máš) a doklad o zaplacení správního poplatku.
Správní poplatek za zkoušku hradíš na pokladně Magistrátu.
1. zkouška - 700 Kč, opravná zkouška jízda - 400 Kč, opravná zkouška test - 100 Kč
Nepovedenou zkoušku jde podle zákona opravit nejdříve 6. pracovní den. Na opravu tě musí vždy přihlásit autoškola, takže se domluvíš na termínu se svým instruktorem. Testy se píší každý pracovní den, ale jízdy můžeš opravit jen ve vypsaných termínech. Ale neboj, pokud by termíny byly plné, požádáme o další navíc.

Termíny zkoušek

Zkoušky pro autoškoly v Liberci vypisuje magistrát. Pokud to počasí dovolí, koná se test i jízda v jednom dni. Výjimečně se může zkouška rozdělit, obvykle kvůli nepříznivému počasí. Náhradní termín jízdy se pak domlouvá s magistrátem individuálně i mimo zde vypsané termíny.


Vydání řidičáku

Pokud jsi z Liberce a okolí, můžeš si o vydání řidičského průkazu požádat zhruba dva až tři dny po zkoušce přímo na libereckém magistrátu. Pokud patříš bydlištěm pod jiné město, vyzvedneš si v Liberci doklady o úspěšně složené zkoušce a s nimi zajedeš na úřad do svého města.

Za vydání řidičáku zaplatíš na úřadě 50 Kč, a hotový doklad si můžeš vyzvednout do 20 dnů. Jestli nechceš tak dlouho čekat, můžeš si objednat expresní vydání řidičáku do 5 dnů za 500 Kč. Expresní řidičák jde vydat jen pokud už vlastníš řidičák například na auto, ne pokud žádáš o svůj první řidičák.

Nenech se chytit
Řidičské oprávnění vzniká až převzetím nově vydaného řidičáku, nikoli úspěšným složením zkoušky. Vydrž to pár dnů a nejezdi na černo, kdyby tě chytili, dostaněš zákaz řízení až na dva roky na všechny skupiny, které máš, a navíc pokutu až 50 tisíc korun.
Sorry, your browser does not support inline SVG.
 • online

  do autoškoly
 • trénink ovládání
  motorky
  na        / i
 • výcvik
  v        u
  s instruktorem
 • každý týden
  termíny
  na